Wizyta Przedszkolaków w remizie OSP Kawczyn
8 maja 2026 roku wybraliśmy się na wyjątkową wycieczkę do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawczynie. Przedszkolaki dowiedziały się jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaków, która nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, usuwaniu skutków wypadków samochodowych oraz wichur. Dzieci miały okazję zobaczyć specjalistyczne wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój strażacki. Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń.
Dziękujemy strażakom z OSP Kawczyn za miłe i pouczające spotkanie. Życzymy wszystkim dalszej efektywnej i bezpiecznej służby!
Marta Łopińska-Graj


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!